AKRAN DANIŞMANLIĞI

peeradvisors.jpeg akran danışman tanıtım

Akran Danışmanlarınız ile Tanışın; Sorunuz, Sorununuz kalmasın.


Akran Danışmanlığı Nedir?

Her yıl, öğrencilerimiz arasından, uzmanlarımızın belirlediği kriterler doğrultusunda, genelde ikinci ve üst sınıf öğrencileri içerisinden seçilen akran danışmanların iki temel görevi vardır; biri, Kariyer Merkezi ile öğrenci arasındaki iletişimi sağlamak. İkincisi ise; Eğitim hayatına yeni başlayan öğrencilere bu alışma dönemlerinde mentörlük yaparak, kampüs hayatına adaptasyonunda destek olmaktır.

Akran Danışmanın temel görevi; Kariyer Merkezi ile öğrenci arasındaki bağı daha kuvvetli hale getirmek ve bu bağ sayesinde öğrencinin ileride kuracağı kariyerini, eğitiminin daha ilk yıllarında sağlam temellerde atmasını sağlamaktır. Kariyer Kulüplerinin kurulması ya da kurulmasına destek olması, fikrin desteklenmesi ve bu kulüpler ile Kariyer Merkezi denetiminde öğrencilerin bağlantısının kurulması gibi kilit rolleri olan akran danışmanlar aynı zamanda kariyer etkinliklerinin düzenlenmesi ve desteğinde de aktif olarak yer almaktadırlar.

Akran danışmanların, danışmanlığını yaptığı öğrencilerin yapılan etkinliklere, organizasyonlara katılımını sağlamasına yardımcı olması ile birlikte, okulda ilk yılı olan öğrencinin hem kampüs hayatının adaptosyon süreci kolaylaşmış hem de sosyal ve eğitim hayatına kolayca ilk adımı atması sağlanmış olacaktır.

Paylaş:

okan lodos akran danışman tu bilgisayar mühendisliği
Okan LODOS
Akran Danışman - Trakya Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği

Yeni gelen arkadaşlarımıza, okulumuzu tanıtmak, okumaya başladıkları bölüm ile ilgili kariyerlerinin gelişim sürecinde zorluk çekmemeleri için daha ilk yıllarında Kariyer Merkezlerileri ile iletişimde olmalarını sağlamak amacı ile diğer akran danışman arkadaşlarım ile yoğun olarak çalışmaktayız.

İrtibat Gönüllüsü