TrakyaKAriyer İstihdam Fuarı

Oluşturulma Tarihi: 30 Ekim 2017 Paz

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu TrakyaKAriyer Projesi’’ kapsamında gerçekleştirilen ‘İstihdam Fuarı’’ öğrencilere farklı sektör ve iş kolunu tanıtmak amacıyla düzenlendi.  İşverenler ile öğrencilerin buluştuğu  etkinliklerde, alanında uzman konuşmacılar katılarak deneyimlerini paylaştı. 

6-7 Nisan 2017 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi’nde, 3 Mayıs 2017 tarihinde Trakya Üniversitesi’nde ve 24 Mayıs 2017 tarihinde Kırklareli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ‘İstihdam Fuarı’ ile öğrenciler iş dünyasına ilk adımı atmış oldu. İŞKUR işbirliği ile gerçekleşen etkinliklerde bölgenin önemli işverenleri ile kurulan stant alanlarında bir araya gelme şansı bulan öğrenciler, alanında uzman kişilerin düzenlediği atölye çalışmalarına da katıldı.  

TrakyaKAriyer İstihdam Fuarı kapsamında katılım gösteren konuşmacılar ve yapılan atölye çalışmaları;

  • Trakya Bölgesinde önce Türkiye’ye sonra Dünyaya açılmış ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren Şahinler Grup Kurucusu Kemal Şahin,
  •  İş Kanununun oluşturulması sürecinde aktif rol  oynayan İş Kanunu Uzmanı  ve Akademisyen Prof. Dr. Cem Seymen,
  • Çocuklar Duymasın dizisinin yıllarca senaristliğini yapmış Davranış Bilimci,, yazar Mehmet Auf ,
  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Uzmanı & Uluslararası Çalışma Örgütü Uzmanları Ceren Seda Erdem & Burcu Atacak,
  • Uğur Eğitim Kurumları, Bahçeşehir Üniversitesi Direktörü Sevtap Engin, 
  • Perakende sektöründe insan kaynakları ve markalaşma konuları uzmanı Sabo Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Eler, Yaptığı iletişim çalışmaları ile Türkiye’yi uluslararası platformda ön plana çıkartan Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye  İletişim Direktörü Faik Uyanık,
  • Özel sektörden ayrılarak kendi markasını yaratan Monist Tasarım Kurucusu Sibel Türker,
  • İnsan Kaynakları uzmanı Fu Gayrimenkul Demet Akkuzu,
  • Kendi markası ile turizm sektöründe adından söz ettiren Lobby Tur Kurucusu Nehir Gergin oldu.

İstihdam Fuarına katılım gösteren öğrenciler, Çalışanların Yasal Hakları, İş Dünyasında İlişki Geliştirme ‘Networking’, Perakende Sektöründe İnsan Kaynakları, CV ve Mülakat Teknikleri ve Girişimcilik konularında bilgi sahibi oldu.

Paylaş:

Yaklaşan Etkinlikler