Kırklareli Üniversitesi İlçe Kampüslerinde "Kariyer Hizmetleri Bilgilendirme Toplantıları" Gerçekleştirildi.

Oluşturulma Tarihi: 01 Kasım 2018 Per

Üniversitemiz Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 22-26 Ekim 2018 tarihleri arasında Karahıdır, Kavaklı, Babaeski, Lüleburgaz, Pınarhisar ve Vize yerleşkelerimizde “Kariyer Hizmetleri Bilgilendirme Seminerleri” düzenlendi. 

Bütün meslek yüksekokullarımıza bağlı programlarda eğitim gören öğrencilerimize Öğr. Gör. İskender ÖZATLI ve Öğr. Gör. Sibel EVREN tarafından verilen seminerlerde; kariyer hedefi belirleme eğitimi, sektöre dayalı SWOT analizi eğitimi, kendini tanımaya yönelik SWOT analizi eğitimi, kariyer öz-değerlendirme envanteri yorumlama eğitimi, CV ve önyazı hazırlama eğitimi, mülakat teknikleri eğitimi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca katılımcılara  www.trakyakariyer.org  web portalı vasıtasıyla online tabanlı kariyer hizmetleri de alabilecekleri, merkezin etkinliklerinden portal vasıtasıyla haberdar olabilecekleri aktarıldı.

Merkez faaliyetlerinden faydalanmak isteyen öğrencilerimize her ay düzenli olarak ilçe yerleşkelerimizde görevlendirecek kariyer danışmanları tarafından kariyer danışmanlığı ve ilgili eğitimlerin verilmesi planlanmaktadır. 

GALERİ

Paylaş: