Kırklareli Üniversitesi'nde Kariyer Fuarı ve Kariyer Günleri Düzenlenecektir.

Oluşturulma Tarihi: 06 Şubat 2019 Çar

Kırklareli Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Trakya bölgesindeki ve ülkemizdeki seçkin firmaları öğrencilerimiz ve mezunlarımızla buluşturmak, iş dünyası ile doğrudan iletişim halinde olmalarını sağlamak için 10 Nisan 2019 tarihinde “Kırklareli Üniversitesi 3. Kariyer Fuarı” düzenlenecektir.  Bu kapsamda 10 Nisan günü 09:30 – 16:00 saatleri arasında firmalar Üniversitemizin Kayalı Kampüsü’nde stant açacaktır. Katılımcı firmalar, hizmet alanlarını öğrencilerimize fuar alanında tanıtacak, iş ve staj başvurusu alacak, diğer firmalarla ve akademisyenlerimizle işbirliği görüşmeleri yapabilecektir. Talep eden firmalar, öğrencilerimizle özel olarak buluşup aşağıda firmaya özel etkinlikleri konferans salonlarımızda düzenleyebileceklerdir. 

1) Mezun olacak durumdaki öğrencilerimizin işe alımı için iş görüşmesi

2) Sektördeki önemli gelişmeleri öğrencilerimizle paylaşmak için atölye çalışması

3) Öğrencilerimizin istihdam becerileri ve imkânlarını arttıracak firmaların sosyal sorumluluk olarak düzenleyeceği seminer ve atölye çalışmaları…

Fuarda firmalar, öğrenci ve mezunlarımız, akademisyenlerimiz arasında işbirliğini kuvvetlendiren; Ülkemizin istihdam piyasasına katkı sunan bir ortam oluşturulması hedeflenmektedir.

Fuara katılmak isteyen firmaların kariyer@klu.edu.tr adresine e-posta atmaları gerekmektedir.

Fuara katılacak firmalarla ilgili bilgi ilerleyen tarihlerde duyurulacaktır.

Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinatörlüğünde  8-12 Nisan 2019 tarihleri arasında ise Üniversitemizin bütün yerleşkelerinde, yerleşkelerimizdeki akademik birimlerimizin katkısı ile Kırklareli Üniversitesi 9. Kariyer Günleri düzenlenecektir. İş dünyasından profesyonellerin öğrencilerimize seminerler verdiği, öğrencilerimizin istihdam becerilerini, bakış açılarını geliştirmeye yönelik atölye çalışmalarının yapıldığı bir etkinlik olan kariyer günlerine katkı sunmak isteyen profesyonellerin kariyer@klu.edu.tr adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir.

 Geçen sene KLÜ 8. Kariyer Günlerinde, iş dünyasından 90 katılımcının katkısıyla 71 etkinlik düzenlenmişti. KLÜ 9. Kariyer Günleri’nde düzenlenecek etkinliklerle öğrenci ve mezunlarımızın kariyer ile sorularına yanıt bulmaları hedeflenmektedir.

KLÜ 9. Kariyer Günleri’nin programı ilerleyen günlerde duyurulacaktır.

 Etkinliklerimizin afişlerine aşağıdaki görsellerden ulaşabilirsiniz.

GALERİ

Paylaş: