HAKKINDA

hakkimizda.jpg hakkımızda sayfası ana resim

TrakyaKAriyer Projesi Hakkında


TrakyaKAriyer

“Kariyer Hizmetlerinin Sunulmasında Çok Paydaşlı İşbirliği Modeli” projesi Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanmış ve T.C. Çalışma ve Güvenlik Bakanlığının program otoritesi olduğu İnsan Kaynakları Geliştirilmesi Operasyonel Programına sunulmuştur. Projenin başarılı olarak ilan edilmesinin ardından, Bakanlık ve Avrupa Birliği Türkiye delegasyonu ile istişare içeresinde projenin revizyon süreci başlamış ve bu süreç sonunda Delegasyon projeyi uygulamak üzere onaylamıştır.

TrakyaKAriyer Projesi; Türkiye ve Avrupa Birliği’nin ortak finansal desteği ile Trakya Kalkınma Ajansı öncülüğünde, Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi işbirliğiyle, gençlerin işgücüne katılımını desteklemek ve sağlamak, istihdamın artmasında yardımcı olmak gibi temel amaçlar ile hayata geçirilmiştir.

TrakyaKAriyer projesi kapsamında Namık Kemal, Trakya ve Kırklareli Üniversitelerinde kurulan kariyer merkezleri aracılığıyla öğrenci ve yeni mezunların staj ve iş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak, kariyer belirlemede yardımcı olmak gibi hedeflerin yanı sıra bölgede hizmet veren işverenler ile aynı platformda buluşmaları, ve bu işverenler ile güçlü bağlar kurarak işverenlerin aradıkları özelliklere sahip nitelikli çalışanlara kolayca ulaşmalarını sağlamak ana hedeflerdendir. Sadece işverenler değil, Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının da aktif rol almalarını teşvik etmek suretiyle, tüm unsurları tek bir platformda toplayarak, sağlıklı iletişim kurabilmeleri yine TrakyaKAriyer projesi ile hedeflenmektedir.

Örnek olması beklenen TrakyaKAriyer projesinin hedefi en az 4 Bin gencimizin iş hayatına kazandırılmasını sağlamaktır.

Paylaş: