İŞYERİ UYGULAMA EĞİTİMİ (3+1 EĞİTİM MODELİ)

isuy-ana.jpeg işyeri uygulama tanıtım

Üniversite - Sanayi - Öğrenci Arasında Köprü Kuruluyor.


İşyeri Uygulama Eğitimi (3+1 Uygulama Eğitimi) Nedir?

3+1 olarak adlandırılan eğitim modelinin temel amacı, belirli mesleklere yönelik nitelikli insan gücü yetiştirmekte olan Meslek Yüksekokullarında, öğrencilerin istihdama yönelik yetişmelerini sağlamak amacı ile Eğitim Öğretimin 3 döneminin okulda ders, 1 döneminin ise tam zamanlı olarak işletmelerde uygulamalı yapılmasını sağlamaktır. Trakya Üniversitesi’nde toplamda 5(beş) Meslek Yüksekokulu 3+1 İşyeri Eğitimi Sistemine geçmiştir; Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Arda Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, İpsala Meslek Yüksekokulu, Keşan Meslek Yüksekokulu.

3+1 Eğitim Modelinin İş Dünyasına Faydaları; İş dünyası ihtiyaç duyduğu iş gücünü kendi işletmelerinde modern teknoloji ile yetiştirme imkânına kavuşacak olup bu sayede işgücünün adaptasyon süreci zorluklarını yaşamasının önüne geçilecektir. Üniversite ile işbirliği içinde belirlenen teşviklerden faydalanabilecekler, daha düşük maliyetli iş gücüne sahip olacaklardır.

3+1 Eğitim Modelinin Üniversiteye Faydaları; Sorunların çözüm odağı olan bir üniversite olacaktır. Üniversitelerin, akademik personelinin pratikteki uygulamaları izlemesi ve yeni teknolojileri yerinde görmesi ile eğitim programlarında hızlı dönüşüm gerçekleştirebilecektir.

3+1 Eğitim Modelinin Öğrenciye Faydaları; Üniversitede aldığı eğitimi, günümüz teknolojisi ile pratikte uygulama ve görme imkânına sahip olacaktır. İş hayatına erken atılacak ve tecrübe kazanmaya başlayacaktır. Adaptasyon sürecini erken zamanda giderecektir. Yaşayacağı tecrübe ile Kariyer planlamasını daha rahat bir şekilde şekillendirecektir.

TrakyaKAriyer Portalı bu süreçte;

Öğrencilere; Üniversitesiteleri tarafından belirlenen İşyeri Uygulama süreçlerini TrakyaKAriyer üzerinden online yürütebilme imkanı vermektedir. Öğrenci Kayıt kısmından üyeliğinizi gerçekleştirerek, Üniversitenizin belirlediği İşyeri Uygulama gerekliliklerini sağladığınız takdirde, açılacak İşyeri Uygulama menüsünden, sürecinizi yönetebilir ve takip edebilirsiniz.

İşverene;Trakya Üniversitesinden İşyeri Uygulama eğitimi kapsamında online olarak toplu ya da bireysel öğrenci talebi gerçekleştirebilme imkanı yine portal aracılığıyla sağlanmaktadır. “İşveren Kayıt” kısmından kaydınızı gerçekleştirebilir, İşyeri Uygulama menüsünden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İŞYERİ UYGULAMA EĞİTİMİ KONUSUNDA DETAYLI BİLGİ İÇİN; Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü Sayfasını takip edebilirsiniz. MYOK

Paylaş:

Öğrenciler için TrakyaKAriyer Üzerinden İşyeri Uygulama
ÖĞRENCİLER
"Öğrenciler için TrakyaKAriyer Üzerinden İşyeri Uygulama"

Trakyakariyer Ana sayfada bulunanan Kullanıcı Girişi ile giriş yapabilirsiniz. Eğer kayıt olmadı iseniz Öğrenci Kayıt kısmından gerekli bilgileri doldurarak kayıt olabilirsiniz. İşyeri Uygulama sistemi, Üniversiteniz tarafından belirlenen şartları sağladığınız takdirde, panelinizde aktif hale gelecektir.

İşverenler için TrakyaKAriyer Üzerinden İşyeri Uygulama
İŞVERENLER
"İşverenler için TrakyaKAriyer Üzerinden İşyeri Uygulama"

TrakyaKAriyer Ana sayfada bulunanana Kullanıcı Girişi ile giriş yapabilir. Eğer kayıt olmadı iseniz İşveren Kayıt kısmından gerekli bilgileri doldurarak kayıt olabilir, onaylama sürecinden sonra, gerekli onayı aldığınız takdirde, panelinizden işyeri uygulama eğitimi için toplu ya da bireysel öğrenci talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca İşyeri Uygulama haricinde de İş ve Staj ilanları açabilirsiniz.

Yetkili Akademik Personel için TrakyaKAriyer Üzerinden İşyeri Uygulama
ÜNİVERSİTELER
"Yetkili Akademik Personel için TrakyaKAriyer Üzerinden İşyeri Uygulama"

Üniversitenizin yetkili birimi tarafından görevlendirildiğiniz takdirde davetiye usulü ya da manuel olarak hesabınız açılacaktır. Hesabınız aktif hale geldiğinde TrakyaKAriyer Ana sayfada bulunanan Kullanıcı Girişi ile giriş yapabilirsiniz.