ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI

ClubsBanner-web.jpg öğrenci toplulukları ana sayfa resmi

ÖĞRENCİ KULÜP VE TOPLULUKLARI


Öğrenci Topluluğu Nedir?

Öğrenci topluluğu ve/veya Kulüpleri, üniversite çatısı altında kurulan, akademik danışmanları gözetiminde belirlenen bir konu hakkında tartışmak veya o konu üzerinde bir araya gelen topluluk üyelerinin araştırma yapması, hobiler üzerinden uğraşmak, sosyal yardım ve sorumluluk projelerine yardımcı olmak veya yeni projeler yaratmak gibi amaçlar doğrultusunda bir araya gelen öğrencilerin oluşturduğu kuruluşlardır. Öğrencilerin sosyal ve kültürel bilgi, birikim ve çevrelerini geliştirmesi açısından topluluklar üniversite bünyelerinde kurulmuş en önemli kuruluşlardır.

Topluluk etkinlikleri, akademik danışmanlarının kontrolünden geçtikten sonra üniversitenin belirlediği kurum tarafından onaylanması ile gerçekleştirilir. Öğrenci Kulüpleri bu etkinlikler düzenleyerek, yeni üyeler kazanmayı hedeflerken kuruluş amaçları doğrultusunda da üniversite içi veya dışı faydalı iş ve eylemler gerçekleştirirler.

Topluluklar, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar olup, Üniversitelerin kendine ait yönergesine ve belirlediği kurallara bağlı olarak kurulur.

Paylaş: